Acasă Politica Politica Locala Gloria 2018 a trecut cu bine de a doua etapă din Liga...

Gloria 2018 a trecut cu bine de a doua etapă din Liga Florilor: 24 -19 în meciul cu Zalăul lui Tadici

0

După victoria obținută în prima etapă a acestei ediții de campionat (24 – 18 cu CSM Galați), Gloria 2018 reușește o nouă victorie, de această dată într-un meci contra fetelor lui Tadici.

Cea de-a doua etapă a Ligii Florilor, etapă care se desfășoară, alături de etapele 3, 4 și 5 la Sf. Gheorghe în cadrul unui sitem turneu cauzat de situația epidemiologică actuală, a adus față în față două echipe puternice ale Ardealului, Gloria 2018, condusă de Horațiu Pașca și HC Zalău, cu Gheorghe Tadici la butoane.

Meciul a fost unul foarte greoi și destul de echilibrat în prima parte a jocului, scorul la pauză fiind 7 – 7. După pauză, fetele lui Pașca au reușit să-și găsească ritmul și au reușit a doua victorie: 24 – 19!

Următoarea partidă se va disputa mâine, 30 octombrie, ora 18:30, în compania Rapid București. Și acest meci va fi transmis în direct, la TVR2.