Facebook Twitter
Search
Close
  • Acasa
  • POLITICA
    • Istorie Politica
  • ANALIZE-COMENTARII-EDITORIALE
  • Anchete
  • SONDAJE DE OPINIE
  • Telciu
  • ECUMENICA
  • SPORTURI
  • BECLEAN
  • NASAUD
Menu
  • Acasa
  • POLITICA
    • Istorie Politica
  • ANALIZE-COMENTARII-EDITORIALE
  • Anchete
  • SONDAJE DE OPINIE
  • Telciu
  • ECUMENICA
  • SPORTURI
  • BECLEAN
  • NASAUD
Home»ACTUALITATE»Eveniment caritabil la METROPOLIS: Deputatul Diana Morar strânge bani pentru dotarea unei săli de terapie senzorială pentru cei 60 de copii cu autism din cadrul Centrului de resurse și referință în autism “Micul Prinț”
ACTUALITATE

Eveniment caritabil la METROPOLIS: Deputatul Diana Morar strânge bani pentru dotarea unei săli de terapie senzorială pentru cei 60 de copii cu autism din cadrul Centrului de resurse și referință în autism “Micul Prinț”

Alin CordosBy Alin CordosDecember 16, 2023No Comments2 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email
 Organizația Femeilor Liberale Bistrița-Năsăud păstrează tradiția Crăciunului și organizează și în acest an un eveniment caritabil. De data asta, deputatul Diana Morar și femeile din PNL și-au propus să liciteze coșuri cu produse tradiționale, iar sumele licitate să fie folosite pentru dotarea unei săli de terapie senzorială pentru cei 60 de copii cu autism din cadrul Centrului de resurse și referință în autism “Micul Prinț”.

Invitatul special al evenimentului este chiar Eduard Dragu Sălăgean, miracolul care a ajuns în finala Românii au talent și care a scris povestea Centrului Micul Prinț într-un mod care ne inspiră în fiecare zi. Evenimentul este programat pentru după-amiaza zilei de 22 decembrie cu începere de la ora 17.00.
DIANA MORAR: Pe 22 decembrie, orele 15:00, ne reunim la Hotel Metropolis, toți cei care credem în magia Crăciunului și a faptelor bune pe care le putem face împreună. Vom licita coșuri cu produse tradiționale pregătite de doamnele liberale și de alți invitați surpriză, iar sumele licitate vor susține dotarea unei săli de terapie senzorială pentru cei 60 de copii cu autism din cadrul Centrului de resurse și referință în autism “Micul Prinț”. Invitatul special al evenimentului este chiar Eduard Dragu Sălăgean, miracolul care a ajuns în finala Românii au talent și care a scris povestea Centrului Micul Prinț într-un mod care ne inspiră în fiecare zi. Sala de terapie senzorială pe care o vom dota împreună înseamnă mai mult decât aceste cuvinte pot cuprinde. Este un spațiu în care fiecare sunet, fiecare lumină și fiecare senzație sunt create cu grijă și intenție, pentru a stimula și încuraja dezvoltarea armonioasă a fiecărui copil. Este un proiect de suflet prin care cele două lumi, a lor și a noastră, pot deveni mult mai conectate. Și pentru care echipa OFL a pus mult suflet și multă energie. Cu inima deschisă, vă așteptăm să ne fiți alături!
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Alin Cordos
  • Website
  • Facebook

Related Posts

A decedat tânărul rănit grav în accidentul feroviar din Bistrița. Cine era acesta

January 23, 2026

FOTO: Avalanșă la ieșirea din Rodna spre Valea Vinului. Autoritățile sunt în alertă

January 23, 2026

Pârtia de schi Cocoș, închisă temporar din cauza unei defecțiuni tehnice. ”Situația este una complexă din punct de vedere tehnic”

January 23, 2026

FOTO/VIDEO: Zăpor format pe râul Rebra, monitorizat de autorități

January 22, 2026
Add A Comment

Leave A Reply Cancel Reply

Advertisement
Colecteaza Selectiv
Casa cu Bere
Recent Posts
  • Incendiu la Școala Gimnazială din Șieu
  • ISTORIE POLITICĂ: 24 ianuarie 1859-24 ianuarie 2026- 167 de ani de la PRIMA UNIRE
  • AUR Bistrița-Năsăud anunță un protest împotriva creșterii taxelor și impozitelor locale, marți, în fața Primăriei Bistrița
  • Raul Peterlin: Doamne, ia-i mai rar de lângă noi. Lasă-i pe copii să-și îngroape părinții, nu invers
  • Peste 100 de cetățeni din Dumitrița au protestat astăzi împotriva majorării taxelor locale
Recent Comments
  • Balan Marius -Horea- ecologist on Ministrul Bogdan Ivan anunță investiții de 700 de milioane de lei pentru Bistrița-Năsăud: Colibița, stadion nou și modernizarea DN 17C
  • Liviu on Autoritățile din Bistrița-Năsăud analizează posibilitatea construirii unui aeroport în județ
  • Balan Marius -Horea- ecologist on De 40 de ani aştept bariera la trecerea de cale ferată de pe Slavici (Bistriţa), cât să mai aştept?
  • Toni on Impozite mai mari pentru proprietățile neîngrijite din centrul istoric al Bistriței. Primăria a pregătit regulamentul
  • Balan Marius -Horea- ecologist on Deputatul Daniel Suciu îl trage de mânecă pe Ioan Turc : Chiar nu mai are rușine cel care și-a bătut joc de Pasajul Decebal și care astăzi ține lecții de moralitate? Domnule fost, chiar așa obraz gros ai?
Archives
  • January 2026
  • December 2025
  • November 2025
  • October 2025
  • September 2025
  • August 2025
  • July 2025
  • June 2025
  • May 2025
  • April 2025
  • March 2025
  • February 2025
  • January 2025
  • December 2024
  • November 2024
  • October 2024
  • September 2024
  • August 2024
  • July 2024
  • June 2024
  • May 2024
  • April 2024
  • March 2024
  • February 2024
  • January 2024
  • December 2023
  • November 2023
  • October 2023
  • September 2023
  • August 2023
  • July 2023
  • June 2023
  • May 2023
  • April 2023
  • March 2023
  • February 2023
  • January 2023
  • December 2022
  • November 2022
  • October 2022
  • September 2022
  • August 2022
  • July 2022
  • June 2022
  • May 2022
  • April 2022
  • March 2022
  • February 2022
  • January 2022
  • December 2021
  • November 2021
  • October 2021
  • September 2021
  • August 2021
  • July 2021
  • June 2021
Categories
  • 112
  • ACTUALITATE
  • AFACERI LOCALE
  • ALEGERI 2024
  • ANALIZE-COMENTARII-EDITORIALE
  • Anchete
  • ARMATA, SERVICII SECRETE
  • ASTROZODIAC
  • AUR
  • BECLEAN
  • BISTRITA
  • CAIETE CULTURALE
  • CONSILIUL JUDETEAN
  • ECONOMIE-AFACERI-FINANTE
  • ECUMENICA
  • EVENIMENT
  • FOTBAL INTERN-EXTERN
  • FOTBAL JUDETEAN
  • GLORIA BISTRIȚA
  • INSTITUTIA PREFECTULUI
  • INTERVIURI
  • INVATAMINT
  • ISTORIE
  • Istorie Politica
  • JUDETUL LA ZI
  • JUSTITIE-SERVICII
  • LOCALE 2024
  • NASAUD
  • PARLAMENTARE
  • PIATA MUNCII
  • POLITICA
  • PSD parlamentari
  • REPORTAJE-OAMENI-LOCURI
  • SARBATORI
  • SINTEZE
  • SJU BISTRITA, SANATATE
  • SOCIAL
  • SOCIETATE
  • SONDAJE DE OPINIE
  • SPORTUL BISTRITEAN
  • SPORTURI
  • stefan
  • ȘTIRI NAȚIONALE
  • Telciu
  • TELCIU
  • TRADITII, FOLCLOR, CJC
  • ZIARUL VERDE
Meta
  • Log in
  • Entries feed
  • Comments feed
  • WordPress.org
Editors Picks
Latest Posts

Subscribe to Updates

Get the latest sports news from SportsSite about soccer, football and tennis.

Contactați-ne

  • 0762 655 681
  • alincordos(at)yahoo.com
  • Bistrița, România

Link-uri rapide

  • Politică Locală
  • Administrație
  • Analize-comentarii

Link-uri utile

  • Poliția română
  • Prefectura Bistrița-Năsăud
  • Informații meteorolgice
Facebook

Ultima știre

Incendiu la Școala Gimnazială din Șieu

January 24, 2026

Copyright ©2014 - 2022 Toate drepturile rezervate | Site realizat de by DoKyd

  • Politici de confidențialitate
  • Termeni și condiții