Ordinul lui Falub, executat: Gloria Bistrița a urcat, temporar, pe primul loc după victoria cu 4-0 în fața Viitorului Cluj

Friguroasă și ploioasă, practic a plouat în reprize, precum în Vietnamul din Forest Gump, vremea de la meciul Gloria Bistrița-Viitorul Cluj a fost de bun augur pentru elevii lui Adrian Falub, cel care a stabilit linia roșie: avem nevoie de victorii pentru a rămâne pe podium. Și a fost victorie cu Mihai Vasile pe post de bun la toate, pase de gol și un gol frumos, Banyai, și el a fugit cu folos și a înscris de două ori. Nu uităm de Davordzie, cel care înscrie primul gol chiar în minutul 3, nici de Gallo, cel care pune capăt partidei cu golul 4 înscris în minutul 80. O partidă la discreția Gloriei Bistrița. Următoarea partidă: vineri, 3 noiembrie, ora 15.00, contra Avântul Reghin.