TIHA BÂRGĂULUI: Mobilier și echipamente pentru școlile din Tiha Bârgăului în valoare de aproape 2.000.000 de lei

Anunțul este făcut chiar de primarul Vasile Șut. El amintește că este vorba de contractul de finanțare pentru proiectul, “Transformarea Unităților de învățământ din Comuna Tiha Bârgăului, în medii de învățare moderne și sustenabile”. Potrivit lui Șut, vor fi dotate cu mobilier și echipamente, toate sălile de clasă, din unitățile de învățământ, din comuna noastră. Proiectul este finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) și are o valoare de 1.941.023,28 de lei. Vor fi dotate cu mobilier și echipamente un număr de 34 de săli de clasă, precum și înființarea unor laboratoare de informatică și cabinete de științe.
VASILE ȘUT: Le doresc tuturor elevilor ca începutul de an școlar să îi găsească sănătoși și cu multă putere de muncă, iar cadrelor didactice le mulțumesc pentru implicare și pentru tot ce fac pentru ca elevii noștri să primească cea mai bună educație. Mult succes, tuturor

Share

Facebook
WhatsApp
Email
Print

LATEST POSTS

Advertisement
Colecteaza Selectiv
Editors Picks
Latest Posts