Facebook Youtube
Search
Close
  • Acasa
  • POLITICA
    • Politica externa
    • Istorie Politica
  • EVENIMENT
    • REPORTAJ
  • SOCIAL, SOCIETATE
    • ADMINISTRAȚIE LOCALĂ
    • Afaceri locale
    • Comune
      • Telciu
    • Cultura-Tineret-Invatamant
    • ECUMENICA
    • SPORTURI
  • ANALIZE-COMENTARII-EDITORIALE
  • Anchete
  • SONDAJE DE OPINIE
  • BECLEAN
  • NASAUD
Menu
  • Acasa
  • POLITICA
    • Politica externa
    • Istorie Politica
  • EVENIMENT
    • REPORTAJ
  • SOCIAL, SOCIETATE
    • ADMINISTRAȚIE LOCALĂ
    • Afaceri locale
    • Comune
      • Telciu
    • Cultura-Tineret-Invatamant
    • ECUMENICA
    • SPORTURI
  • ANALIZE-COMENTARII-EDITORIALE
  • Anchete
  • SONDAJE DE OPINIE
  • BECLEAN
  • NASAUD
Home»SOCIAL, SOCIETATE»SPORTURI»FOTO/VIDEO: A început Campionatul Național de Minifotbal; cele mai bune 32 de echipe din țară, la Bistrița
SPORTURI

FOTO/VIDEO: A început Campionatul Național de Minifotbal; cele mai bune 32 de echipe din țară, la Bistrița

Alin CordosBy Alin CordosJune 28, 2023No Comments2 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

În perioada 28 iunie – 1 iulie, la Bistrița se desfășoară Campionatul Național de Minifotbal, competiție la care participă cele mai bune 32 de echipe din România, trei dintre ele fiind chiar din Bistrița-Năsăud.

Competiția este organizată de Federația Română de Minifotbal și Asociația Județeană de Minifotbal Bistrița-Năsăud, cu sprijinul Consiliului Județean Bistrița-Năsăud.

Festivitatea de deschidere a campionatului a avut loc miercuri, la Baza Raoul Arena, în prezența președintelui Federației Române de Minifotbal, Ioan Onicaș, a președintelui Asociației Județene de Minifotbal, Raoul Borșoș, a președintelui Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, Emil Radu Moldovan, și a foștilor fotbaliști Lucian Sănmărtean și Gabi Balint – ambasadorii competiției.

Organizatorii au transmis mesaje de încurajare tuturor participanților, iar fotbaliștii Lucian Sănmărtean și Gabi Balint  au premiat fiecare echipă cu câte un trofeu, în semn de apreciere pentru performanța de a se califica la acest campionat național și pentru efortul de a susține minifotbalul românesc.

Campionatul Național de Minifotbal se desfășoară pe trei baze sportive din Bistrița: Baza Raoul Arena, strada Libertății nr.1, Teraplast Arena, strada Aerodromului nr. 33 și Baza Sportivă Transilvania, strada Lacului nr. 23.

Festivitatea de premiere a echipelor câștigătoare va avea loc la Baza Raoul Arena în data de 1 iulie, de la ora 20:00.

Cele mai bune echipe vor obține calificarea la EMF Champions League, competiție europeană de top, ce are loc anul acesta, în luna septembrie, chiar în țara noastră, la Oradea.

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Alin Cordos
  • Website
  • Facebook

Related Posts

Bistrițeanul Sebastian Lutaniuc a cucerit centura și a făcut spectacol la Londra

July 3, 2023

Fosta elevă a bistrițeanului Gheorghe Bozga, Bernadette Szocs, este campioana Europei în proba de simplu feminin la Jocurile Europene Cracovia Malopolska 2023!

June 27, 2023

TENIS DE MASĂ: Bronz pentru sportivele de la CSM Bistrița la Campionatul Național de Juniori

May 7, 2023

PFG Bistrița-Năsăud s-a clasat pe locul 1 în clasamentul general la Campionatul Național de lupte libere K1 de la Alba Iulia

May 2, 2023
Add A Comment

Leave A Reply Cancel Reply

Advertisement
Colecteaza Selectiv
Casa cu Bere
Recent Posts
  • Șieu Odorhei are capelă mortuară nouă. Sființirea lăcașului a fost făcută de IPS Andrei Andreicuț. Primarului Sorin Sfintean i-a fost oferit Ordinul „Episcop Nicolae Ivan” pentru mireni- VIDEO
  • Fotbal, liga a III-a: Gloria Bistrița vs Unirea Alba Iulia, vineri, 22 septembrie, ora 17.00. Adrian Falub: ” Cred că suntem obligaţi să câştigăm acest meci pentru că trebuie să rămâne acolo sus, avem nevoie de puncte”- VIDEO-
  • Incidentul aviatic de la Herina nu se confirmă!
  • VIDEO: Un medic stomatolog, George Dumitrescu ar putea fi candidatul AUR la primăria Bistrița. El este și coordonatorul organizației municipale AUR!
  • 23 – 30 septembrie – Săptămâna Europeană a Sportului
Recent Comments
  • Iuliu on Au început mișcările și reorientările politice! Robert Sighiartău forțează o excludere din PNL? Ultimele sale declarații au înfuriat conducerea liberală. Ionuț Stroe: ”Domnul Sighiartău nu mai reprezintă de mult poziţia oficială a PNL”
  • Iuliu on BISTRIȚA: Unul din liderii liberali, Ioan Adrian Veștea, confirmă amânarea reorganizării administrative-teritoriale până după alegerile din 2024: ”Sper ca viitorul Parlament să creeze cadrul legal necesar acestui demers, acum nefiind posibil acest lucru”- VIDEO
  • Iuliu on BLOCUL DEMOCRATIC PSD-PNL. Negocieri secrete între cele două partide pentru strategia electorală din 2024: liste și candidați comuni la toate alegerile interne, inclusiv la palatul Cotroceni
  • Toni on Subprefectul Ioan Zăgrean, prezent la Sângeorz Băi la deschiderea noului an școlar. Aici a ajuns și președintele Radu Moldovan
  • instapress.ro on MAIERU: Ziua Portilor Deschise la Centrul rezidențial pentru persoane vârstnice „Sfinții Zaharia și Elisabeta”. Cuvânt de învățătură al IPS Andrei, cel care a recitat și un poem scris de regretatul poet creștin Ion Alexandru.
Archives
  • September 2023
  • August 2023
  • July 2023
  • June 2023
  • May 2023
  • April 2023
  • March 2023
  • February 2023
  • January 2023
  • December 2022
  • November 2022
  • October 2022
  • September 2022
  • August 2022
  • July 2022
  • June 2022
  • May 2022
  • April 2022
  • March 2022
  • February 2022
  • January 2022
  • December 2021
  • November 2021
  • October 2021
  • September 2021
  • August 2021
  • July 2021
  • June 2021
Categories
  • 112
  • ACTUALITATE
  • ADMINISTRAȚIE LOCALĂ
  • advertising
  • Afaceri locale
  • ALEGERI 2024
  • ANALIZE-COMENTARII-EDITORIALE
  • Anchete
  • ARMATA, SERVICII SECRETE
  • BECLEAN
  • BISTRITA
  • CAIETE CULTURALE
  • Comune
  • CONSILIUL JUDETEAN
  • Cultura-Tineret-Invatamant
  • DIVERTISMENT
  • ECOLOGICA
  • ECONOMIE-AFACERI-FINANTE
  • ECUMENICA
  • EMISIUNI TV
  • EVENIMENT
  • FOTBAL
  • GLORIA 2018
  • INSTITUTIA PREFECTULUI
  • INVATAMINT
  • ISTORIE
  • Istorie Politica
  • ISU, POLITIE, JANDARMI
  • JUDETUL LA ZI
  • NASAUD
  • PALATUL CULTURII
  • POLITICA
  • Politica externa
  • REPORTAJ
  • REPORTAJE-OAMENI-LOCURI
  • SARBATORI
  • SINTEZE
  • SJU BISTRITA, SANATATE
  • SOCIAL
  • SOCIAL, SOCIETATE
  • SOCIAL-MEDIA
  • SONDAJE DE OPINIE
  • SPORTUL BISTRITEAN
  • SPORTURI
  • TELCIU
  • Telciu
  • TRADITII, FOLCLOR, CJC
Meta
  • Log in
  • Entries feed
  • Comments feed
  • WordPress.org
Editors Picks
Latest Posts

Subscribe to Updates

Get the latest sports news from SportsSite about soccer, football and tennis.

Contactați-ne

  • 0762 655 681
  • alincordos(at)yahoo.com
  • Bistrița, România

Link-uri rapide

  • Politică Locală
  • Administrație
  • Analize-comentarii

Link-uri utile

  • Poliția română
  • Prefectura Bistrița-Năsăud
  • Informații meteorolgice
Facebook

Ultima știre

Șieu Odorhei are capelă mortuară nouă. Sființirea lăcașului a fost făcută de IPS Andrei Andreicuț. Primarului Sorin Sfintean i-a fost oferit Ordinul „Episcop Nicolae Ivan” pentru mireni- VIDEO

September 21, 2023

Copyright ©2014 - 2022 Toate drepturile rezervate | Site realizat de by DoKyd

  • Politici de confidențialitate
  • Termeni și condiții