Trei victorii consecutive pe teren propriu. Gloria Bistrița – ACS Târgu Mureș 4-1 (3-0)

Pe stadionul „Jean Pădureanu” Gloria a jucat o nouă partidă de pregătire în compania noii promovate ACS Târgu-Mureș 1898. Victoria a fost de partea bistrițenilor care bifează a treia victorie pe teren propriu din tot atâtea jocuri disputate. Partida s-a decis încă din prima repriză, când gazdele și-au asigurat un avantaj substanțial profitând de faptul că mureșenii au început jocul cu rezervele. După pauză, ca urmare a schimbărilor efectuate de către ambii antrenori, jocul se mai echilibrează, dar fără a pune la îndoială victoria bistrițenilor. Pentru Gloria au marcat Marius Curtuiuș (2) Ovidiu Covaciu și Alex Stoica.