Încă șase medalii cucerite de halterofilii de la CSM Bistrița. ”Situația rămâne complicată în secția noastră”, spune antrenorul Ovidiu Fătu

Sportivii legitimaţi la secția de haltere a Clubului Sportiv Municipal Bistriţa au cucerit  şase medalii la Cupa României de seniori de la Onești. Dănuţ Borodi şi-a adjudecat locul I la această ediţie a Cupei României. Astfel, la categoria 55 kg, Dan Isofache a obţinut locul 2, iar Narcis Papolţi, locul 3. La categoria 61 Kg, Cosmin Isofache s-a clasat pe locul 3, iar la categoria 8 kg, Nicu Vîlcu a fost pe locul 2. Tot locul doi a fost obţinut şi de Ionuş Tuca, la categoria 102 kg.

”Situația rămâne complicată în secția noastră”, spune antrenorul Ovidiu Fătu. El ne-a precizat că încă 3 sportivi au renunțat să mai practice halterele, consecință a lipsei tot mai acute de bani.