AUR Bistrița-Năsăud va fi reprezentat la Congresul Extraordinar de patru persoane: Dragoș Hârjoabă, Iulia Maier, Valeri Scuturici și Loredana Baltă.

Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) organizează un Congres extraordinar duminică, 27 martie 2022, pentru alegerea noii sale conduceri, în baza modificărilor recente ale Statutului partidului.
La congres vor participa 867 de delegați cu drept de vot, din toate filialele județene și de peste hotare. AUR Bistrița-Năsăud va fi reprezentat la Congresul Extraordinar de patru persoane: Dragoș Hârjoabă, Iulia Maier, Valer Scuturici și Loredana Baltă. La această oră, coordonatorul AUR Bistrița-Năsăud este Dragoș Hărjoabă.Niciunul din reprezentanții AUR BN la congres nu candidează pentru vreo funcție la nivel central.

Cele două moțiuni care vor fi susținute de candidații la președinția partidului AUR:
1. România bogată: creștină și democrată (George Simion)
2. Mai multă democrație (Dănuț Aelenei)

Echipa completă cu care candidează George Simion:

BIROUL NAȚIONAL DE CONDUCERE (BNC)
1. George-Nicolae Simion – Președinte
2. Claudiu-Richard Târziu – Președinte CNC
3. Sorin Lavric – Președinte Senat AUR
4. Marius-Dorin Lulea – Prim-vicepreședinte
5. Cristian David – Secretar General
6. Daniel-Răzvan Biro – Secretar General-Adjunct
7. Ramona Lovin – Secretar General-Adjunct
8. Adrian-George Axinia – Vicepreședinte
9. Dan Tanasă – Vicepreședinte
10. Gianina Șerban – Vicepreședinte
11. Raluca-Elena Amariei – Vicepreședinte
12. Robert Alecu – Vicepreședinte
13. Valeriu Munteanu – Vicepreședinte
14. Ariadna-Elena Cîrligeanu – Membru
15. Darius Pop – Membru
16. Diana Enache – Membru
17. Lucian-Florin Pușcașu – Membru
18. Raluca-Maria Borta – Membru
19. Sorin-Titus Muncaciu – Membru

Echipa completă cu care candidează Dănuț Aelenei:

BIROUL NAȚIONAL DE CONDUCERE (BNC)
1. Dănuț Aelenei – Președinte
2. Andrei-Emil Dîrlău – Președinte CNC
3. Vasile Sârbu – Președinte Senat
4. Nicolae Roman – Secretar General
5. Ionuț Neagu – Prim-vicepreședinte
6. Alexandru-Șerban Bologa – Vicepreședinte
7. Evdochia Aelenei – Președinte Organizația de Femei
8. Marius-Gabriel Voiculeț – Președinte Organizația de Tineret
9. Andrei Cochior – Președinte Organizația de Pensionari
10. Adrian-Cătălin Popa – Președinte Organizația Diaspora

 

 

 

 

Share

Facebook
WhatsApp
Email
Print

LATEST POSTS

Advertisement
Colecteaza Selectiv
Editors Picks
Latest Posts