WEEKEND FOTBALISTIC: Liga a IV-a, etapa a II-a. Reîncep meciurile ligii cu numărul cinci

WEEKEND FOTBALISTIC: Liga a IV-a, etapa a II-a. Reîncep meciurile ligii cu numărul cinci

Fotbalul judeţean şi-a reintrat de duminica trecută în drepturi, arenele din Bistriţa-Năsud, găzduind prima etapă a ligii cu numărul patru. Cu siguranţă că încă nu se poate face niciun fel de departajare, doar că putem observa o revenire a Voinţei Cetate pe primul loc, în timp ce campioana ACS Dumitra, ocupă temporar doar locul al patrulea. De remarcat forma bună în care este Dinamo Uriu, singura formaţie din liga a IV-a care nu primeşte nici măcar un singur leu de la bugetul comunal.

Liga a IV-a, rezultate, etapa a II-a şi clasament

Etapa 1

1) A.S. DINAMO URIU – A.S. SPICUL SALVA    2-2

2) A.C.S. DUMITRA – C.S. PROGRESUL NASAUD    4-2
3) A.C.F. VOINTA CETATE – A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    11-3
4) A.S. MINERUL RODNA – A.S. LUCEAFARUL SIEU    amânat
5) A.S. VOINTA LIVEZILE – C.S. SILVICULTORUL MAIERU    4-0
6) A.C.S. ATLETICO MONOR – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU  6-2
7) ACADEMIA GLORIA BISTRITA – a stat
8) A.C.S. HENIU LESU – A.C.S. VIITORUL LECHINTA   3-1

Etapa a II-a:

Etapa a II-a, 3 septembrie, ora 17.00:
Etapa 2     03-09-2017 -17:00/15:00

1) C.S. PROGRESUL NASAUD – A.S. DINAMO URIU
2) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – A.C.S. DUMITRA
3) A.S. LUCEAFARUL SIEU – A.C.F. VOINTA CETATE
4) C.S. SILVICULTORUL MAIERU – A.S. MINERUL RODNA
5) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU – A.S. VOINTA LIVEZILE
6) STA – A.C.S. ATLETICO MONOR
7) A.C.S. VIITORUL LECHINTA – ACADEMIA GLORIA BISTRITA
8) A.S. SPICUL SALVA – A.C.S. HENIU LESU

Clasament:

1 A.C.F. VOINTA CETATE 1 1 0 0 11-3 3p 0
2 A.C.S. ATLETICO MONOR 1 1 0 0 6-2 3p 0
3 A.S. VOINTA LIVEZILE 1 1 0 0 4-0 3p 0
4 A.C.S. DUMITRA 1 1 0 0 4-2 3p 0
5 A.C.S. HENIU LESU 1 1 0 0 3-1 3p 0
6 A.S. SPICUL SALVA 1 0 1 0 2-2 1p +1
7 A.S. DINAMO URIU 1 0 1 0 2-2 1p -2
8 C.S. PROGRESUL NASAUD 1 0 0 1 2-4 0p 0
9 A.C.S. VIITORUL LECHINTA 1 0 0 1 1-3 0p 0
10 A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU 1 0 0 1 2-6 0p 0
11 C.S. SILVICULTORUL MAIERU 1 0 0 1 0-4 0p 0
12 A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI 1 0 0 1 3-11 0p 0

 

LIGA A V-A: PRIMA ETAPĂ

Tor în această duminică, 3 septembrie, reîncep jocurile contând pentru cele două serii ale ultimei ligi judeţene, cea cu numărul 5.

Conform ţintarului întocmit de Asociaţia Judeţeană de Fotbal, în cele două serii ale ligii a V-a, s-au înscris în sezonul competiţional 2017-2018 un număr de 16 echipe, ele fiind împărţite după cum urmează:

Etapa 1     03-09-2017 – 17:00: seria A

1) A.S. UNIREA CICEU GIURGESTI – A.S. VULTURUL ARCALIA    
2) A.S. VENUS NEGRILESTI – A.S. PROGRESUL TAURE     
3) A.S. UNIREA BOZIES – A.S. SOMESUL ILVA MICA    
4) A.S. SOMESUL FELDRU 1954 – A.S. SAGEATA DUMBRAVITA   

 

Etapa 1     03-09-2017 – 17:00: seria B

1) A.S. AGROARDEAL ORHEIU BISTRITEI – A.S. ARCHIUD02-09-2017    
2) A.S. REAL BUDUS – C.S. F.C. JUVENTUS BISTRITA    
3) A.C.S. VOINTA MARISELU – A.S. VOINTA DIPSA     
4) A.S. UNIREA URMENIS – A.S.F.C. REAL TEACA 14:00
 

 

Categoria: Sport