VEZI CINE SUNT PREMIANȚII CONSILIULUI JUDEȚEAN DIN ACEASTĂ SEARĂ! LISTELE COMPLETE

VEZI CINE SUNT PREMIANȚII CONSILIULUI JUDEȚEAN DIN ACEASTĂ SEARĂ! LISTELE COMPLETE

Sala de spectacole a Centrului Cultural ”Dacia” a fost găzdă în această seară a unui important eveniment care vine să marcheze și să exprime gratitudinea județului Bistrița-Năsăud pentru elevii cu rezultate foarte bune la bacalureat, evaluare națională sau olimpiade.

PREMII INDIVIDUALE CE SE ACORDĂ ELEVILOR CARE S-AU CLASAT PE PRIMELE TREI LOCURI LA EXAMENUL DE BACALAUREAT ÎN ANUL 2017

 

Nr. crt

Numele și prenumele

Clasa

Unitatea școlară

Rezultatul obținut

Premiul net lei

1. Hodoș Patricia-Maria

 

XII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița Premiul III

9,91

1000
2. Jarda Luminița-Liana XII Liceul Teoretic Solomon Haliță Sângeorz Băi Premiul III

9,91

1000
3. Mureșan Bianca-Alexandra

 

XII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița Premiul III

9,91

1000
4. Pătrașcu Ruth

 

 

XII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița Premiul III

9,91

1000
5. Pavel Andreea-Florentina

 

XII Liceu Radu Petrescu Prundu Bîrgăului Premiul III

9,91

1000
6. Andrecuț Alexandra-Ionuța

 

XII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița

 

Premiul II

9,93

1500
7. Olah Cătălina

 

 

XII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița

 

Premiul II

9,93

1500
8. Pogăcean Rahela-Alexandra

 

XII Colegiul Național Petru Rareș Beclean

 

Premiul I

9,96

2500
9. Roba Marina-Oana

 

 

XII Colegiul Național Andrei Mureșanu Bistrița

 

Premiul I

9,96

2500
10. Stupinean Cristina-Ionela

 

XII Colegiul Național Andrei Mureșanu Bistrița

 

Premiul I

9,96

2500

PREMII INDIVIDUALE CE SE ACORDĂ ELEVILOR CARE S-AU CLASAT PE PRIMELE TREI LOCURI LA EXAMENUL DE EVALUARE NAȚIONALĂ CLASA A VIII-A ÎN ANUL 2017

 

Nr. crt

Numele și prenumele

Clasa

Unitatea școlară

Rezultatul obținut

Premiul net lei

1. Buga Elisabeta VIII Școala Gimnazială Artemiu Publiu Alexi Sângeorz Băi Premiul III

9,92

1000
2. Siman Ilinca-Gabriela VIII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița Premiul III

9,92

1000
3. Ionel Damaris-Lavinia VIII Școala Gimnazială Artemiu Publiu Alexi Sângeorz Băi Premiul III

9,92

1000
4. Vencsel Victor-Mihai

 

VIII Școala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud Premiul II

9,95

1500
5. Câmpan  Elena-Ruxandra VIII Școala Gimnazială Avram Iancu Bistrița Premiul II

9,95

1500
6. Avram Antonia-Adelina VIII Liceul Tehnologic Liviu Rebreanu Maieru Premiul I

10

2500
7. Brehar Ruxandra VIII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița Premiul I

10

2500
8. Drăguș Diana-Nicoleta VIII Școala Gimnazială Avram Iancu Bistrița Premiul I

10

2500
9. Emrich Diana-Mioara VIII Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița Premiul I

10

2500
10. Ivan Vasile-Alexandru VIII Școala Gimnazială Romuli Premiul I

10

2500
11. Șanta Roxana-Steluța VIII Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița Premiul I

10

2500

PREMII INDIVIDUALE PENTRU SPORTIVII CARE AU OBȚINUT PERFORMANȚE DEOSEBITE LA ACȚIUNILE SPORTIVE INTERNAȚIONALEPENTRU SPORTURILE OLIMPICE, IN ANUL 2017

Nr. crt.

Numele și prenumele

Sportul olimpic

Clubul la care este legitimat

Rezultatul obținut

Premiul net lei

1. Csengeri Monica- Suneta Haltere Clubul Sportiv Municipal Bistrița -1 loc I și 2 loc II la Campionatul European de Seniori – Split – Croația

-3 locuri I la Campionatul European de Tineret  Durees – Albania

5000
2. Martin Răzvan- Constantin Haltere Clubul Sportiv Municipal Bistrița -1 loc II și 2 locuri III                                                             Campionatul European de Seniori – Split – Croația 5000
3. Plaian Tania-Maria Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Bistrița -locul II Juniori Echipe Campionatul European Juniori & Cadeți – Guimaraes-Portugalia 5000
4. Szocs Bernadette-Cynthia Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Bistrița -locul I cu echipa Campionatul European de Seniori – Luxemburg

 

5000
5. Musteață Liana-                   Ionela Taekwondo Clubul Sportiv Ilyo Bistrița -locul II Campionatul European de Juniori – Larnaca – Cipru 5000
6. Pop Alina Elena-Ligia Canotaj Clubul Sportiv Dinamo București -locul I cu echipa Campionatul European de Seniori – Cehia

-locul II cu echipa Campionatul Mondial de Canotaj U23 2017 – Bulgaria

5000

 

PREMII INDIVIDUALE CARE SE ACORDĂ PENTRU ANTRENORII SPORTIVILOR CARE PRIMESC PREMII ÎN ANUL 2017

 

Nr. crt

Numele și prenumele

Sportul olimpic

Funcția

Clubul la care este legitimat

Premiul net lei

1. Saranciuc Mugur Dan-Viorel Haltere Antrenor al sportivului Martin Răzvan Constantin Antrenor – Clubul Sportiv Municipal Bistrița 3000
2. Chivu Adrian Haltere Antrenor al sportivei Csengeri Monica Suneta Profesor/Antrenor – Clubul Sportiv Municipal Bistrița 3000
3. Filipaș Marian-Marcel Tenis de masă Antrenor al sportivilor:

– Plaian Tania-Maria

– Szocs Bernadette-Cynthia

 

Profesor/Antrenor – Clubul Sportiv Municipal Bistrița 3000
4. Muti Marius-Nicolae Taekwondo Antrenor al sportivei Musteață Liana Ionela Antrenor – Clubul Sportiv Ilyo Bistrița 3000

 

Stimulente financiare pentru elevii din instituțiile de învățământ din județul Bistrița-Năsăud, care au obținut premiul I la etapa județeană a Olimpiadelor Națioanale Școlare  pentru anul 2017
Nr. crt. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA ȘCOLARĂ CLASA OLIMPIADA ȘCOLARĂ/ ETAPA JUDEȚEANĂ SUMA LEI
1 Guzu Cristiana Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița VII Premiul I la Olimpiada Județeană de biologie 500
2 Pop Dana  Simina Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița IX Premiul I la Olimpiada Județeană de biologie 500
3 Bindiu Alexandra Liliana Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița X Premiul I la Olimpiada Județeană de biologie 500
4 Georgescu Paula Ioana Colegiul Național George Coşbuc Năsăud XI Premiul I la Olimpiada Județeană de biologie 500
5 Cosma Cristiana Ioana Colegiul Național George Coşbuc Năsăud XII Premiul I la Olimpiada Județeană de biologie 500
6 Șerban  Maria Mihaela Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița VIII Premiul I la Olimpiada Județeană de chimie 500
7 Doce  Teodora Roxana Mirela Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița IX Premiul I la Olimpiada Județeană de chimie 500
8 Petrușca  Sergiu Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada Județeană de chimie 500
9 Mărăndel Diana Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XI Premiul I la Olimpiada Județeană de chimie 500
10 Dumitru Ionuț Gabriel Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XII Premiul I la Olimpiada Județeană de chimie 500
11 Isai Manuela Școala Gimnazială Ștefan Cel Mare Bistrița V Premiul I la Olimpiada de Educaţie tehnologică 500
12 Dănescu Gabriel Vasile Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița VI Premiul I la Olimpiada de Educaţie tehnologică 500
13 Crăciun Roxana Diana Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița VII Premiul I la Olimpiada de Educaţie tehnologică 500
14 Luşcan  Alexandru Mihai Școala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud VI Premiul I la Olimpiada Județeană de fizică 500
15 Dobricean Ioan Dorian Școala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud VII Premiul I la Olimpiada Județeană de fizică 500
16 Avram Adelina Antonia Liceul Tehnologic  Liviu RebreanuMaieru VIII Premiul I la Olimpiada Județeană de fizică 500
17 Berbecariu Crina Bianca Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița IX Premiul I la Olimpiada Județeană de fizică 500
18 Petrușca  Sergiu Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada Județeană de fizică 500
19 Avram Adelina Antonia Liceul Tehnologic Liviu Rebreanu Maieru VIII Premiul I la Olimpiada de geografie 500
20 Costin Rareș Alexandru Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița IX Premiul I la Olimpiada de geografie 500
21 Derecichei Alexandra Colegiul Național Petru Rareș Beclean X Premiul I la Olimpiada de geografie 500
22 Martita Marian Emil Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de geografie 500
23 Turcu Andreea Lacramioara Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XII Premiul I la Olimpiada de geografie 500
24 Izvoran-Oltean   Ștefan Petru Şcoala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud V Premiul I la Olimpiada Județeană de Informatică 500
25 Moca Andrei Cătălin Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița VI Premiul I la Olimpiada Județeană de Informatică 500
26 Dobricean Ioan Dorian Şcoala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud VII Premiul I la Olimpiada Județeană de Informatică 500
27 Badiu Anca Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița VIII Premiul I la Olimpiada Județeană de Informatică 500
28 Borcani  Robert Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița IX Premiul I la Olimpiada Județeană de Informatică 500
29 Zoltan  Răzvan Daniel Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XI Premiul I la Olimpiada Județeană de Informatică 500
30 Căldărea  Cristian Daniel    Reprezentant Colegiul Național George Coşbuc Năsăud XII Premiul I la Olimpiada Județeană de Informatică 500
31 Moţoc Lorena Antonia Şcoala Gimnazială Lucian Blaga Bistriţa VIII Premiul I la Olimpiada de istorie 500
32 Titianu Vlad Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița IX Premiul I la Olimpiada de istorie 500
33 Menihardt Cristian Florin Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița X Premiul I la Olimpiada de istorie 500
34 Someșan Bianca Alexandra Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de istorie 500
35 Centea  Diana Georgeta Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XII Premiul I la Olimpiada de istorie 500
36 Oláh-Dee Csongor Școala Gimnazială Matei VI Premiul I la Olimpiada Istoria minorităților 500
37 Varro Róbert Școala Gimnazială Matei VI Premiul I la Olimpiada Istoria minorităților 500
38 Cozan-Zoltán Yenyfer Crista Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița VII Premiul I la Olimpiada Istoria minorităților 500
39 Mehelean Ingrid Evelin Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița VII Premiul I la Olimpiada Istoria minorităților 500
40 Măican Cristina Alexandra Sșcoala Gimnazială Nr.1 Bistrița  VI Premiul I la Olimpiada de Lectură – LAV 500
41 Dodu Anca Maria Liceul Radu Petrescu Prundu Bîrgăului  VIII Premiul I la Olimpiada de Lectură 500
42 Szasz Bogdan Colegiul Național Petru Rareș Beclean  X Premiul I la Olimpiada de Lectură 500
43 Mureșan Eliza-Adela Colegiul Național Petru Rareș Beclean  XI Premiul I la Olimpiada de Lectură 500
44 Moscu Diana Colegiul Național Petru Rareș Beclean IX Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba engleză 500
45 Cardoș Diana Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița IX Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba engleză 500
46 Ciuruș Ilinca Karina Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba engleză 500
47 Bodnariu Iulia Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba engleză 500
48 Mureșan Paul Colegiul Național George Coşbuc Năsăud XI Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba engleză 500
49 Vlad Miruna Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XI Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba engleză 500
50 Oltean Oana Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XI Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba engleză 500
51 Pop Leea   Reprezentant Colegiul Național George Coşbuc Năsăud XII Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba engleză 500
52 Nistea Aura Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița VIII Premiul I la Olimpiada de limba Germană maternă 500
53 Moise Cezar Fabian Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița IX Premiul I la Olimpiada de limba Germană maternă 500
54 Ecedi Sara Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada de limba Germană maternă 500
55 Mic Eliza Anca Reprezentant Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XII Premiul I la Olimpiada de limba Germană maternă 500
56 Gaurean Emanuela Maria Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița X Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba germană modernă 500
57 Chirlejan Cristiana Teodora Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XI Premiul I la Olimpiada Județeană de Limba germană modernă 500
58 Velecico Renata-Bianca Școala Gimnazială Nimigea de Jos VII  minorități Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
59 Nistea Aura Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița VIII minorități Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
60 Buzilă Alexandra Raluca Colegiul Național George Coşbuc Năsăud  V Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
61 Mărcoie Laura Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița  VI Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
62 Candale Gabriela-Simona Liceul Tehnologic Liviu Rebreanu Maieru  VII Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
63 Palfi Maria Școala Gimnazială Ștefan Cel Mare Bistrița  VIII Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
64 Mihalka Maria Florina Colegiul Național George Coşbuc Năsăud  IX Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
65 Ecedi Sara Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița  X Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
66 Rus Alisa Mirela Colegiul Național Petru Rareș Beclean  XI Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
67 Cosma Cristiana Ioana Colegiul Național George Coşbuc Năsăud  XII Premiul I la Olimpiada de Limba și literatura română 500
68 Daróczi Dalma Școala Gimnazială Grigore Silași Beclean V Premiul I la Olimpiada de Limba maghiară 500
69 Dohotár Debora Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița VI Premiul I la Olimpiada de Limba maghiară 500
70 Márton Eliz Școala Gimnazială Cireșoaia VII Premiul I la Olimpiada de Limba maghiară 500
71 Müller Ágnes Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița VIII Premiul I la Olimpiada de Limba maghiară 500
72 Székely Hunor Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița IX Premiul I la Olimpiada de Limba maghiară 500
73 Uhelszki Krisztina Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița X Premiul I la Olimpiada de Limba maghiară 500
74 Pap Noémi Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de Limba maghiară 500
75 Darlaczi Hunor         Reprezentant Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XII Premiul I la Olimpiada de Limba maghiară 500
76 Onighi Nicoleta Andreea Şcoala Gimnazială Avram Iancu Bistrița VII Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
77 Zahari Alexandra Maria Şcoala Gimnazială Avram Iancu Bistrița VIII Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
78 Vălean Andrada Dănuţa Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița IX Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
79 Vlaic-Timoce Iulia Andrada Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XII Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
80 Codacsz Ruben Silviu Liceul De Arte Corneliu Baba Bistriţa VIII Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
81 Leonardi Filadelfio Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa IX Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
82 Leonardi Carla Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
83 Niculai  Tiberius Liceul De Muzică  Tudor Jarda Bistrița XI Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
84 Leonte Valentina Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa XII Premiul I la Olimpiada Județeană de Limbi romanice 500
85 Izvoran-Oltean   Ștefan Petru Școala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud V Premiul I la Olimpiada de Lingvistică 500
86 Sighiartău Achim Caleb Liceul Creștin Logos Bistrița VI Premiul I la Olimpiada de Lingvistică 500
87 Pop Denis-Vasile Colegiul Național Petru Rareș Beclean VII Premiul I la Olimpiada de Lingvistică 500
88 Domide Lăcrămioara Florina Colegiul Național George Coşbuc Năsăud X Premiul I la Olimpiada de Lingvistică 500
89 Hărănguș Sebastian  Reprezentant Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XII Premiul I la Olimpiada de Lingvistică 500
90 Floare Doru Şcoala Gimnaziala Avram Iancu Bistrița V Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
91 Moca Andrei Cătălin Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița VI Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
92 Sima  Mario Şcoala Gimnazială Nr. 1 Bistriţa VII Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
93 Dolha Raul Şcoala Gimnazială Ştefan Cel Mare VIII Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
94 Puțura Emanuel Vasile Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița IX Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
95 Deac Alex Claudiu Reprezentant Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
96 Tîrlişan Ioan Paul Petru Colegiul Național George Coşbuc Năsăud X Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
97 Moldovan Vasilica Andreea Colegiul Național George Coşbuc Năsăud XI Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
98 Căldărea  Cristian Daniel    Reprezentant Colegiul Național George Coşbuc Năsăud XII Premiul I la Olimpiada Județeană de Matematică 500
99 Rob Iulia Andreea Liceul De Muzică Tudor Jarda Bistrița IX Premiul I la Olimpiada de pedagogie 500
100 Vaida Roxana Bianca Liceul De Muzică Tudor Jarda Bistrița X Premiul I la Olimpiada de pedagogie 500
101 Suciu Paula Liceul De Muzică Tudor Jarda Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de pedagogie 500
102 Rodilă Diana Paula Liceul De Muzică Tudor Jarda Bistrița X Premiul I la Olimpiada de pedagogie 500
103 Suciu Lidia Patricia Liceul De Muzică Tudor Jarda Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de pedagogie 500
104 Marc Ioana Viorica  Reprezentant Liceul cu Program Sportiv-Bistrița IX Premiul I la Olimpiada de pregătire sportivă teoretică 500
105 Andreca Ioana Georgiana Liceul cu Program Sportiv-Bistrița X Premiul I la Olimpiada de pregătire sportivă teoretică 500
106 Tănasă Diana Alexandra Liceul cu Program Sportiv-Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de pregătire sportivă teoretică 500
107 Micu Alexandra Maria Liceul cu Program Sportiv-Bistrița XII Premiul I la Olimpiada de pregătire sportivă teoretică 500
108 Cozan Tabita Școala Gimnazială Nr. 1 Rebra VII Premiul I la Olimpiada de Religie alianța evanghelică 500
109 Pop Natanael Liceul Tehnologic Ion Căian Românul Căianu Mic VIII Premiul I la Olimpiada de Religie alianța evanghelică 500
110 Marcu Mihai-Samuel Liceul De Muzică Tudor Jarda Bistrița IX Premiul I la Olimpiada  de Religie alianța evanghelică 500
111 Mogovan Alex Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada  de Religie alianța evanghelică 500
112 Deuș Paul-Florin Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa XI Premiul I la Olimpiada  de Religie alianța evanghelică 500
113 Hiticaș Viorica Felicia Liceul Tehnologic Ion Căian Românul Căianu Mic XII Premiul I la Olimpiada de Religie alianța evanghelică 500
114 Pop Andrei -Cristian Școala Gimnazială Ștefan Cel Mare Bistrița VII Premiul I la Olimpiada de Religie greco-catolică 500
115 Sabo Robert Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa X Premiul I la Olimpiada de Religie greco-catolică 500
116 Bîz Ioan-Alexandru Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa XI Premiul I la Olimpiada de Religie greco-catolică 500
117 Vălean Estera Domnica Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XII Premiul I la Olimpiada de Religie greco-catolică 500
118 Candale Gabriela-Simona Liceul Tehnologic Liviu Rebreanu Maieru VII Premiul I la Olimpiada de Religie ortodoxă 500
119 Cozac Diana-Petruța Școala Gimnazială Grigore Silași Beclean VIII Premiul I la Olimpiada de Religie ortodoxă 500
120 Ivan Iosif Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița IX Premiul I la Olimpiada de Religie ortodoxă 500
121 Zinveliu Andrei Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița X Premiul I la Olimpiada de Religie ortodoxă 500
122 Hiticaș Maria-Crina Colegiul Național Petru Rareș Beclean XI Premiul I la Olimpiada de Religie ortodoxă 500
123 Gal Beata Școala Gimnazială Cireșoaia V Premiul I la Olimpiada de Religie reformată 500
124 Juhos Adam Școala Gimnazială Matei VIII Premiul I la Olimpiada de Religie reformată 500
125 Kis Julia Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița IX Premiul I la Olimpiada de Religie reformată 500
126 Avram Adelina Antonia Liceul Tehnologic Liviu Rebreanu Maieru VIII Premiul I la Olimpiada Județeană Științe pentru Juniori 500
127 Dumitru Ionuț Gabriel Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XII Premiul I la Olimpiada Județeană Interdisciplinară Științele Pământului 500
128 Martița Rareș Școala Gimnazială Nr 1 Ilva Mică IV Premiul I la Olimpiada de științe socio umane 500
129 Runcan Ionela-Lenuţa Școala Gimnazială Nr 1 Ilva Mică IV Premiul I la Olimpiada de științe socio umane 500
130 Pașca  Cosmina Maria Școala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud VII Premiul I la Olimpiada de științe socio umane 500
131 Pop Ingrid Hanna Școala Gimnazială Mihai Eminescu Năsăud VII Premiul I la Olimpiada de științe socio umane 500
132 Dragotă Sorina Maria Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de științe socio umane 500
133 Pop Ioan Colegiul Național George Coşbuc Năsăud XI Premiul I la Olimpiada de științe socio umane 500
134 Căienar Bianca Daniela Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de științe socio umane 500
135 Todașcă Alexandru Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa XI Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
136 Simion Gabriel Liceul Tehnologic Telciu XII Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
137 Moldovan Alexandru Ioan Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa XI Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
138 Ureche Traian Ioan Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa XII Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
139 Hognogi Ovidiu Dumitru Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa XI Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
140 Semerian Naomi Liceul Tehnologic De Servicii Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
141 Mihalca Paula Liceul Cu Program Sportiv Bistrița XII Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
142 Renția George Gabriel Liceul Cu Program Sportiv Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
143 Cadar Denisa – Iulia Colegiul Tehnic Grigore Moisil Bistriţa XII Premiul I la Olimpiada de tehnologii 500
144 Ciurea Alexandru-Marius Colegiul Tehnic Infoel Bistriţa IX Premiul I la Olimpiada de Tehnologia Informaţiei 500
145 Olariu Maria-Loredana Colegiul Național Andrei Mureșanu  Bistrița X Premiul I la Olimpiada de Tehnologia Informaţiei 500
146 Petcu Dragoş Colegiul Național Liviu Rebreanu Bistrița XI Premiul I la Olimpiada de Tehnologia Informaţiei 500
147 Marica Gabriel Liceul Teoretic Solomon Haliță Sîngeorz Băi XII Premiul I la Olimpiada de Tehnologia Informaţiei 500
148 Pop Dalia-Letiţia Școala Gimnazială Nr. 2 Leșu  V Premiul I la Olimpiada Universul cunoașterii prin lectură 500
149 Mureșan Maria Liceul Tehnologic Maieru  VII Premiul I la Olimpiada Universul cunoașterii prin lectură 500
150 Pop Andreea-Gabriela Școala Gimnazială Nr. 2 Leșu  VIII Premiul I la Olimpiada Universul cunoașterii prin lectură 500
Suma totală – stimulente financiare 75000

 

Categoria: EVENIMENT