PROGRAMUL ZILELE ORAŞULUI BECLEAN , ediţia a XVI – a, 6-7-8 iulie

PROGRAMUL  ZILELE ORAŞULUI BECLEAN ,  ediţia a XVI – a, 6-7-8 iulie

Programul zilei de vineri, 6 iulie:

 

12.00 – Deschiderea oficială

             Amplasament: Primăria oraşului Beclean

 

16.00 – 20.00 – Fotbal – Cupa oraşului Beclean

meciuri din grupe

Amplasament: terenul sintetic Corăbean

terenul sintetic Băile Figa

 

18.30 – 19.00 – Concert fanfara Polonia

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

19.00 – 20.00 – Spectacol folcloric

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

Ansambluri folclorice:

19.00 – 19.30 – ansamblul Măgureanul (Măgura Ilvei, jud. Bistriţa – Năsăud)

19.30 – 20.00 – ansamblul Junii Becleanului (Beclean, jud. Braşov)

Interpreţi de muzică populară

 

20.00 – 21.00 – Formaţii locale

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

Recital de muzică folk:

FLORIN SĂSĂRMAN

 

21.00 – 24.00 – Spectacol de muzică uşoară

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

21.00 – 22.00 – AUREL MOGA

 

22.00 – 23.00 – AXINTE (VACANŢA MARE)

 

23.00 – 24.00 – DJ PROJECT & MIRA

 

  1. 00 – Focuri de artificii – Deschiderea ,,Zilelor oraşului Beclean” sub egida sărbătoririi Centenarului Marii Uniri

Programul zilei de  sâmbătă, 7 iulie:

 

9.00 – 10.00 – Concurs de înot şcolar

Amplasament: Bazinul didactic de înot

 

10.00 – 16.00 – Fotbal – Cupa oraşului Beclean

meciuri din grupe

Amplasament: terenul sintetic Corăbean

terenul sintetic Băile Figa

 

11.00 – 14.00 – Concurs de desene pe asfalt şi patinaj pe role

Amplasament: Zona centrală a oraşului

 

18.00 – 18.30 – Concert fanfara Polonia

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

18.00 – 19.30 – Spectacol folcloric

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

Ansambluri folclorice:

18.30 – 19.00 – ansamblul CUNUNIŢA Beclean,

19.00 – 19.30 – ansamblul BALTAGUL Monor,

Interpreţi de muzică populară

 

19.30 – 20.00 – Formaţii locale

Dans modern

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

20.00 – 24.00 – Spectacol de muzică uşoară

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

20.00 – 21.00 – PUNKARTA

 

21.00 – 22.00 – JULIA JIANU (SEXY)

 

22.00- 23.00 – ALEXANDRA UNGUREANU

 

23.00 – 24.00 – TALISMAN

 

Programul zilei de duminică, 8 iulie:

8.30  – Resfinţirea bisericii parohiale cu hramul: „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” – Parohia Ortodoxă Beclean I

Slujbă de resfinţire şi Sfânta Liturghie oficiată de către Î.P.S. Andrei

Andreicuț, Arhiepiscop al Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolit

al Clujului, Maramureșului și Sălajului.

 

9.00 – 12.00 – Slujbe religioase

 

9.00 – 11.30 – Semifinalele şi finala Cupei oraşului Beclean la fotbal

Amplasament: terenul sintetic Băile Figa

 

11.30 – 12.00 –  Decernarea premiilor Cupei oraşului Beclean

Amplasament: terenul sintetic Băile Figa

 

17.30 – 20.30 – Spectacol folcloric

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

Ansambluri folclorice:

17.30 – 18.00 – ansamblul maghiar ALMA VIRAG,

18.00 – 19.00 – ansamblul DORURI SĂTMĂRENE (Satu – Mare)

19.00 – 20.00 – ansamblul  SOMEŞUL Beclean,

Interpreţi de muzică populară:

Raul Turda,

Cristina Retegan

 

20.30 – 21.00 – Formaţii locale

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

21.00 – 24.00 – Spectacol de muzică uşoară

Amplasament: scena din Piaţa Mare

 

21.00 – 22.00 – BIANCA CRISTEA

 

22.00 – 23.00 – ALB & NEGRU

 

23.00 – 24.00 – CARLA’S DREAMS

 

24.00 – Focuri de artificii – Închiderea ,,Zilelor oraşului Beclean”

 

 

 

 

 

Categoria: EVENIMENT