LISTA COMPLETĂ A PRIMARILOR CÂŞTIGĂTORI DIN BISTRIŢA-NĂSĂUD

LISTA COMPLETĂ A PRIMARILOR CÂŞTIGĂTORI DIN BISTRIŢA-NĂSĂUD

MUNICIPIUL BISTRIŢA – OVIDIU TEODOR CREŢU – PSD

BECLEAN – NICOLAE MOLDOVAN – PSD

NĂSĂUD – MIRCEA ROMOCEA – PSD

SÎNGEORZ BĂI – TRAIAN OGÂGĂU – PNL

Bistrița Bârgăului – Vasile Laba- PSD

Braniștea– Marton Tamas – UDMR

Budacu de Jos– Florin Sandu Simionca- PSD

Budești– Vasile Codrea – PSD

Căianu Mic – Paul Ştir – PSD

Cetate – Lucian Tarniţă – PSD

Ciceu-Giurgești – Vasile Iuga- PSD

Ciceu-Mihăiești – Valentin Mureşan – PSD

Chiochiș – Vasile Silaşi – PNL

Chiuza – Grigore Bradea – PSD

Coșbuc – Ioan Pavelea – PNL

Dumitra – Gheorghe Bălăjan- ALDE

Dumitrița – Ilie Uchrenciuc – PSD

Feldru – Grigore Ţiolan – PNL

Galații Bistriței – Vasile Găurean – PSD

Ilva Mare– Alexandru Anca – PNL

Ilva Mică – Aurel Horea – PSD

Josenii Bârgăului– Nicolae Vrâncean – PSD

Lechința – Romeo Florian – PSD

Leșu – Ionel Pop- PSD

Livezile – Traian Simionca – ALDE

Lunca Ilvei – Flaviu Lupşan – PNL

Maieru – Vasile Borş – PSD

Matei – Vasile Encean – PNL

Măgura Ilvei – Valer Avram – PSD

Mărișelu– Horia Petruţ – PSD

Miceștii de Câmpie – Ioan Becan – PNL

Milaș – Iosif Gabor – PSD

Monor – Ioan Cira – PSD

Negrilești – Dumitru Costin – PNL

Nimigea – MIrcea Runcan – PSD

Nușeni– Ioan Mureşan – PNL

Parva – Ioan Strugari – PSD

Petru Rareș – Ioan Cocos – PSD

Poiana Ilvei – Ioan Scridonesi – PSD

Prundu Bârgăului – Doru Crişan – PSD

Rebra – Ştefan Danci – PSD

Rebrișoara – Viorel Clapău – PNL

Rodna – Valentin Grapini – PSD

Romuli – Ioan Moniţa – ALDE

Runcu Salvei – Pavelea Anchidim – PNL

Salva -Gheorghe Onul 

Sânmihaiu de Câmpie – Ioan Mate – ALDE

Silivașu de Câmpie – Ioan Cămărăşan

Spermezeu – Sorin Hognogi – PNL

Șanț– Ioan Szabo – PSD

Șieu – Olimpiu Iuga Napeu – PSD

Șieu-Măgheruș – Sorin Mititean – PNL

Șieu-Odorhei – Sorin Sfintean – PSD

Șieuț – Ioan Dedean- PNL

Șintereag – Ioan Bob – PSD

Târlișua – Vlăduţ Purja – PSD

Teaca – Iustian Muntean – PSD

Telciu – Sever Mureşan – ALDE

Tiha Bârgăului – Vasile Şut – PSD

Uriu -Petru Şerban- PSD

Urmeniș – Dumitru Tomşa – ALDE

Zagra – Dumitru Buşcoiu- PSD

 

Categoria: ALEGERI LOCALE