Liga Florilor: Gloria învinsă după ce a dominat întreaga partidă cu Braşovul: 21-24

Sala Polivalentă a găzduit în această seară un meci atipic pentru elevele lui Horaţiu Paşca, unul care dovedeşte, încă o dată, dacă mai era nevoie, că mingea e rotundă şi orice partidă se încheie abia după fluierul de final al arbitrului.

Cert, dacă în primele 15 minute, cele două echipe au mers „bară la bară”, restul partidei până pe la minutul 45 fiind la discreţia bistriţencelor, ce au „călărit” Braşovul atât tactic cât şi la viteza în joc. Cu toate acestea, după o scurtă acalmie pe front, Braşovul reia ofensiva şi reuşeşte să învingă cu 24 la 21. Bistriţa pierde cu Braşovul pe mână proprie şi a greşelilor din apărare din ultimele 10 minute.

După cinci etape, Gloria 2018 ocupă locul al 10-lea cu şase puncte. Următoarea partidă este programată pe data de 21 octombrie, tot la Bistriţa, contra SCM Gloria Buzău.

Categoria: Sport