Liga Florilor: Gloria 2018 BN învinsă acasă de Dunărea Brăila – 22-26. Urmează pe 20 ianuarie un meci greu la Râmnicu Vâlcea

Etapa a 12-a a Ligii Florilor a adus la Bistriţa pe Dunărea Brăila, ocupantă a locului 11 în clasament. Dacă la finele primei reprize, fetele antrenate de Paşca şi Moldovan, conduceau cu două puncte, scor 13-11, repriza a doua a fost altceva. Practic, bistriţenecele au cedat fizic, Brăila reuşind să încheie partida la un ecart de patru puncte, scor final 22 la 26.

Peste exact şapte zile, Gloria 2018 BN va face o deplasare la Râmnicu Vâlcea, meciul contând pentru ultima etapă din tur, după care va lua o scurtă pauză, urmând să apară în faţa propriilor suporteri pe 30 ianuarie într-o partidă pe care o va juca miercuri seara contra Măgurii Cisnădie.

Date tehnice:

Au marcat :
Valentina Ardean Elisei (9), Andreea Tetean (3), Magdalena Paraschiv (3), Laura Pristăvița (2), Szilvia Szabo (2), Nicoleta Dincă (1), Teodora Bloj (1), Daniela Rațiu (1).

În poartă, Ana Maria Măzăreanu a salvat patru mingi trimise de brăilence pe poarta sa iar Cristina Sîntămărean un gol.

Categoria: Sport