Liga a IV-a, etapa 12-a: Dumitra învinge la Rodna, 3-1

Minerul Rodna – ACS Dumitra 1-3 (1-2)
Marcator: Alex Boldiș.
”Minerii” au început tare meciul, iar în minutul 5 Alex Boldiș a deschis scorul. Câteva minute mai târziu Valer Munteanu a scăpat singur cu Trif, l-a lobat, dar mingea a trecut peste. Apoi, dumitrenii au egalat după o fază pe partea dreaptă cu centrare pentru Cilean care a băgat capul. Apoi, Fizeșan a pătruns în careu, a căzut ca în piscină și a primit penalty pe care l-a transformat. Repriza a doua a început destul de bine, dar totul s-a terminat în minutul 68: Cilean primește pasă fiind un metru în afară jocului, tușierul nu semnalizează, Cilean înscrie, iar în jurul arbitrilor se creează un meleu al jucătorilor rodneni foarte nervoși. Pantelimon Avram primește roșu direct, iar câteva minute mai târziu Luca Măricuțiu vede al doilea galben. Se termină cu un 1-3 cam incorect, iar Minerul pierde pentru prima dată pe Gabana după 1 an și două luni.

Echipa de start: V. Avram – Măricuțiu, Popârțac (cpt.), P. Avram, Hoza – Munteanu, D. Ivan, Viliczki, D. Covaci – L. Boldiș, A. Boldiș;
Au mai intrat: N. Ianoș, C. Capra și Motofelea.
Juniorii au învins cu 6-0, marcatori: Iacob Pătrășcan (3), Adi Gal, Ionuț Pop și Mihai Ianoș.
Etapa viitoare Minerul se deplasează la Uriu pentru meciul cu Dinamo.