LIGA A 3-A, seria 5: LA UN PAS DE VICTORIE – fc bistriţa-gm mediaş 2-2

Astăzi s-a disputat la Medias o partida foarte importanta pentru Bistriţa, care este in mare foame de puncte. Deplasata pe terenul Mediasului, FC Bistrita a avut sansa de a bifa cea de-a doua victorie din acest sezon, insa o greseala in aparare si un offside nesemnalizat de arbitri au facut ca in ultimele cinci minute echipa noastra sa se multumeasca doar cu un egal, total nemeritat dupa cursul jocului.

FC Bistriţa a deschis scorul prin Adrian Nalati care a marcat minutul 15 un gol foarte frumos printr-o executie peste portar de la aproximativ 25 de metri. Scorul avea sa ramana 0-1 pana la pauza, iar in minutul 70 mijlocasul bistritean Paul Colta mareste avantajul pentru FC Bistrita dupa ce reuseste sa treaca de fundasii adversi. Atunci cand nimeni nu mai credea ca se poate intampla ceva, Gaz Metan revine in joc si pe fondul unei greseli a apararii noastre marcheaza pentru 1-2 in minutul 88, iar cand mai erau doar cateva momente de joc, gazdele reusesc sa restabileasca egalitatea in urma unui offside nesemnalizat de brigada de arbitri.

FC Bistrita: Raul Pop – Tiberiu Rus, Robert Hasnas, Alin Chibulcutean, Dionisie Dradici – Bogdan Miholca, Adrian Nalati, Paul Colta (Paul Chiorean), Dumitru Negrut (Florin Alexandru)- Sadi Akari (Horatiu Vararean), Otniel Sighiartau (Vlad Neamtu).

Marcatori: Adrian Nalati, Paul Colta