hadbal feminin: A DOUA VICTORIE A CSM BISTRIȚA

CSM Bistrița câștigă și în a doua etapă a Diviziei A, seria B în meciul jucat la Arad contra fetelor de la ACS Avram Iancu. Handbalistele lui Horațiu Pașca s-au impus cu scorul de 51-14, 23 la 7 la pauză. El a spus că își doreste ca echipa să rămână cu picioarele pe pământ pentru că meciurile dificile abia de acum urmează. În meciul de la Arad, Pașca a folosit titularele doar în primele 15 minute ale primei runde. Cea mai buna marcatoare a fost Bianca Zegrean care a înscris de 9 ori pentru CSM Bistrița. Reamintim că este al doilea rezultat foarte bun al echipei bistrițene, după cel din prima etapă cu CSU Oradea, de care a trecut cu 39-13 ( 22-7 ). În urmatoarea etapă, a treia,  CSM Bistrița joacă pe teren propriu cu SCM Pitești. După două etape, CSM Bistrița ocupă primul loc în seria B, cu șase puncte acumulate.

Categoria: Sport