DUMINICĂ ÎNCEPE TURUL LIGII A IV-A. Vezi programul meciurilor

DUMINICĂ ÎNCEPE TURUL LIGII A IV-A. Vezi programul meciurilor

Începând cu duminică, 27 august, iubitorii fotbalului de nivel judeţean se vor putea bucura de meciurile care contează pentru turul noului sezon competiţional 2017-2018. În noul campionat judeţean s-au înscris un număr de 15 echipe, singura formaţie care a promovat din liga a V-a în liga a IV-a fiind Dinamo Uriu, echipă care funcţionează integral din bani privaţi. Trebuie precizat faptul că partida dintre Minerul Rodna şi Luceafărul Şieu a fost amînată, consecinţă a organizării zilelor comunei Rodna.

Dacă turul competiţional al ligii a IV-a începe pe 27 august, cele ale ligii a V-a sunt programate pentru duminică, 3 septembrie.

PROGRAM COMPETITIONAL LIGA a IV , tur

 

Etapa 1     27-08-2017 – 17:00/15:00

1) A.S. DINAMO URIU – A.S. SPICUL SALVA    
2) A.C.S. DUMITRA – C.S. PROGRESUL NASAUD    
3) A.C.F. VOINTA CETATE – A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
4) A.S. MINERUL RODNA – A.S. LUCEAFARUL SIEU    
5) A.S. VOINTA LIVEZILE – C.S. SILVICULTORUL MAIERU    
6) A.C.S. ATLETICO MONOR – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU   
7) ACADEMIA GLORIA BISTRITA – STA   
8) A.C.S. HENIU LESU – A.C.S. VIITORUL LECHINTA   

Etapa 2     03-09-2017 -17:00/15:00

1) C.S. PROGRESUL NASAUD – A.S. DINAMO URIU    
2) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – A.C.S. DUMITRA    
3) A.S. LUCEAFARUL SIEU – A.C.F. VOINTA CETATE    
4) C.S. SILVICULTORUL MAIERU – A.S. MINERUL RODNA   
5) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU – A.S. VOINTA LIVEZILE    
6) STA – A.C.S. ATLETICO MONOR    
7) A.C.S. VIITORUL LECHINTA – ACADEMIA GLORIA BISTRITA    
8) A.S. SPICUL SALVA – A.C.S. HENIU LESU    


Etapa 3     10-09-2017 – 17:00/15:00

1) C.S. PROGRESUL NASAUD – A.S. SPICUL SALVA   
2) A.S. DINAMO URIU – A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
3) A.C.S. DUMITRA – A.S. LUCEAFARUL SIEU    
4) A.C.F. VOINTA CETATE – C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
5) A.S. MINERUL RODNA – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
6) A.S. VOINTA LIVEZILE – STA    
7) A.C.S. ATLETICO MONOR – A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
8) ACADEMIA GLORIA BISTRITA – A.C.S. HENIU LESU    

Etapa 4     17-09-2017 – 17:00/15:00

1) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – C.S. PROGRESUL NASAUD   
2) A.S. LUCEAFARUL SIEU – A.S. DINAMO URIU
3) C.S. SILVICULTORUL MAIERU – A.C.S. DUMITRA    
4) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU – A.C.F. VOINTA CETATE    
5) STA – A.S. MINERUL RODNA   
6) A.C.S. VIITORUL LECHINTA – A.S. VOINTA LIVEZILE   
7) A.C.S. HENIU LESU – A.C.S. ATLETICO MONOR    
8) A.S. SPICUL SALVA – ACADEMIA GLORIA BISTRITA   

Etapa 5     24-09-2017 – 17:00/15:00

1) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – A.S. SPICUL SALVA   
2) C.S. PROGRESUL NASAUD – A.S. LUCEAFARUL SIEU   
3) A.S. DINAMO URIU – C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
4) A.C.S. DUMITRA – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
5) A.C.F. VOINTA CETATE – STA   
6) A.S. MINERUL RODNA – A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
7) A.S. VOINTA LIVEZILE – A.C.S. HENIU LESU   
8) A.C.S. ATLETICO MONOR – ACADEMIA GLORIA BISTRITA   

Etapa 6     01-10-2017 – 16:00/14:00

1) A.S. LUCEAFARUL SIEU – A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
2) C.S. SILVICULTORUL MAIERU – C.S. PROGRESUL NASAUD    
3) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU – A.S. DINAMO URIU   
4) STA – A.C.S. DUMITRA    
5) A.C.S. VIITORUL LECHINTA – A.C.F. VOINTA CETATE    
6) A.C.S. HENIU LESU – A.S. MINERUL RODNA    
7) ACADEMIA GLORIA BISTRITA – A.S. VOINTA LIVEZILE   
8) A.S. SPICUL SALVA – A.C.S. ATLETICO MONOR   

 

Etapa 7     08-10-2017 – 16:00/14:00

1) A.S. LUCEAFARUL SIEU – A.S. SPICUL SALVA   
2) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
3) C.S. PROGRESUL NASAUD – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
4) A.S. DINAMO URIU – STA    
5) A.C.S. DUMITRA – A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
6) A.C.F. VOINTA CETATE – A.C.S. HENIU LESU    
7) A.S. MINERUL RODNA – ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
8) A.S. VOINTA LIVEZILE – A.C.S. ATLETICO MONOR    

Etapa 8     15-10-2017 – 16:00/14:00

1) C.S. SILVICULTORUL MAIERU – A.S. LUCEAFARUL SIEU   
2) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU – A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
3) STA – C.S. PROGRESUL NASAUD    
4) A.C.S. VIITORUL LECHINTA – A.S. DINAMO URIU    
5) A.C.S. HENIU LESU – A.C.S. DUMITRA    
6) ACADEMIA GLORIA BISTRITA – A.C.F. VOINTA CETATE    
7) A.C.S. ATLETICO MONOR – A.S. MINERUL RODNA    
8) A.S. SPICUL SALVA – A.S. VOINTA LIVEZILE    

Etapa 9     22-10-2017 – 16:00/14:00

1) A.S. SPICUL SALVA – C.S. SILVICULTORUL MAIERU    
2) A.S. LUCEAFARUL SIEU – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
3) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – STA    
4) C.S. PROGRESUL NASAUD – A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
5) A.S. DINAMO URIU – A.C.S. HENIU LESU   
6) A.C.S. DUMITRA – ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
7) A.C.F. VOINTA CETATE – A.C.S. ATLETICO MONOR    
8) A.S. MINERUL RODNA – A.S. VOINTA LIVEZILE   

Etapa 10     JOI /  26-10-2017 – 16:00/14:00

1) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU – C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
2) STA – A.S. LUCEAFARUL SIEU    
3) A.C.S. VIITORUL LECHINTA – A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
4) A.C.S. HENIU LESU – C.S. PROGRESUL NASAUD    
5) ACADEMIA GLORIA BISTRITA – A.S. DINAMO URIU    
6) A.C.S. ATLETICO MONOR – A.C.S. DUMITRA    
7) A.S. VOINTA LIVEZILE – A.C.F. VOINTA CETATE   
8) A.S. MINERUL RODNA – A.S. SPICUL SALVA    

Etapa 11     29-10-2017 – 14:00/12:00

1) A.S. SPICUL SALVA – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
2) C.S. SILVICULTORUL MAIERU – STA    
3) A.S. LUCEAFARUL SIEU – A.C.S. VIITORUL LECHINTA    
4) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – A.C.S. HENIU LESU    
5) C.S. PROGRESUL NASAUD – ACADEMIA GLORIA BISTRITA    
6) A.S. DINAMO URIU – A.C.S. ATLETICO MONOR  
7) A.C.S. DUMITRA – A.S. VOINTA LIVEZILE   
8) A.C.F. VOINTA CETATE – A.S. MINERUL RODNA   

Etapa 12     05-11-2017 – 14:00/12:00

1) STA – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU   
2) A.C.S. VIITORUL LECHINTA – C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
3) A.C.S. HENIU LESU – A.S. LUCEAFARUL SIEU   
4) ACADEMIA GLORIA BISTRITA – A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI   
5) A.C.S. ATLETICO MONOR – C.S. PROGRESUL NASAUD   
6) A.S. VOINTA LIVEZILE – A.S. DINAMO URIU    
7) A.S. MINERUL RODNA – A.C.S. DUMITRA    
8) A.C.F. VOINTA CETATE – A.S. SPICUL SALVA   

 

 

 

 

 

Etapa 13     12-11-2017 – 14:00/12:00

1) A.S. SPICUL SALVA – STA   
2) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU – A.C.S. VIITORUL LECHINTA    
3) C.S. SILVICULTORUL MAIERU – A.C.S. HENIU LESU    
4) A.S. LUCEAFARUL SIEU – ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
5) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – A.C.S. ATLETICO MONOR    
6) C.S. PROGRESUL NASAUD – A.S. VOINTA LIVEZILE    
7) A.S. DINAMO URIU – A.S. MINERUL RODNA   
8) A.C.S. DUMITRA – A.C.F. VOINTA CETATE    

Etapa 14     19-11-2017 – 14:00/12:00

1) A.C.S. VIITORUL LECHINTA – STA   
2) A.C.S. HENIU LESU – A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU   
3) ACADEMIA GLORIA BISTRITA – C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
4) A.C.S. ATLETICO MONOR – A.S. LUCEAFARUL SIEU    
5) A.S. VOINTA LIVEZILE – A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
6) A.S. MINERUL RODNA – C.S. PROGRESUL NASAUD    
7) A.C.F. VOINTA CETATE – A.S. DINAMO URIU   
8) A.C.S. DUMITRA – A.S. SPICUL SALVA   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etapa 15     26-11-2017 – 14:00/12:00

1) A.S. SPICUL SALVA – A.C.S. VIITORUL LECHINTA 
2) STA – A.C.S. HENIU LESU   
3) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU – ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
4) C.S. SILVICULTORUL MAIERU – A.C.S. ATLETICO MONOR    
5) A.S. LUCEAFARUL SIEU – A.S. VOINTA LIVEZILE   
6) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI – A.S. MINERUL RODNA    
7) C.S. PROGRESUL NASAUD – A.C.F. VOINTA CETATE    
8) A.S. DINAMO URIU – A.C.S. DUMITRA   

 

Categoria: Sport