CUPA EHF, handbal feminin: A doua remiză a Gloriei Bistrița 25-25. Urmează danezele de la Odense

Prima partidă jucată de o echipă de handball fete din Bistrița-Năsăud în cadrul unei cupe de nivel european, EHF, s-a consumat în această seară pe terenul Sălii Polivalente, Gloria 2018 jucând și oferind spectacol fanilor contra unguroaicelor de la ERD HC. Partida a fost una împărțită în două: o primă repriză impecabilă a bistrițencelor, repriza a doua a fost, din nou, piatra de moară legată de gâtul echipei gazde. Este al doilea egal al Gloriei 2018, echipa antrenată de Horațiu Pașca acumulând până acum 2 puncte și ocupând locul 2 în grupă. Urmează cel mai greu meci, cel cu danezele de la Odense, unde victoria pare imposibilă dar e obligatorie