CSM BISTRIȚA, primul meci din 2017: La un singur punct de victorie

Primul meci al echipei noastre din anul 2017, contând pentru etapa a 12-a a Ligii Naţionale, contra HC Zalau a fost pierdut cu 28 la 27, la pauza 13-11 pentru Zalău. Echipa noastra pierde confruntarea cu echipa antrenata de Gheroghe Tadici, la capatul unui meci controversat. Dupa o prima repriza in care HC Zalau a inceput bine, echipa bistriteana si-a revenit, egaland si chiar conducand in decursul partidei.

La finele anului, CSM Bistriţa ocupa locul 7 în Liga Naţională, cu 15 puncte, în timp ce HC Zalău este pe locul 3, cu 19 puncte.

În ultima etapă a turului, în 15 ianuarie, Bistriţa va avea o partidă dificilă cu CSM Roman, în deplasare, pentru ca în retur, prima partidă să fie programată în 19 ianuarie, la Brăila, în prezent ocupând locul 2 în campionat. Bistriţencele vor mai juca acasă doar în 26 ianuarie, cu SCM Craiova.