CSM BISTRIȚA E ÎN FINAL FOUR -ul CUPEI ROMÂNIEI !!!

RAPID BUCURESTI – CSM BISTRITA
SCOR FINAL: 32-33
PAUZA: 12-19

CSM Bistrița s-a calificat în ultima secunda, în final four-ul Cupei României la handbal feminin, dupa ce Daniela Crap a marcat din 7m. După ce în prima repriza a condus și la 7 goluri, echipa noastră a fost egalata în min 22. Un minut mai târziu, Rapidul a trecut în avantaj. S-a mers apoi „umăr la umar” pana în ultimele secunde ale meciului. A fost o repriza secunda cu mari emoții pentru suporterii bistrițeni, în care tehnicienii CSM Bistrița a ales sa joace mai mult cu rezervele.

Maine sunt programate doua meciuri din sferturile de finala:
Craiova – Brăila, joi, ora 17:00
Slobozia – Roman, joi, ora 18:30
dar și meciul restanta din optimi:
CSM București – Cluj, joi, ora 20:00

Final Four-ul din acest sezon are loc in 19 si 20 mai la Ploiesti. Va fi a 32-a editie a Cupei Romaniei la handbal feminin, organizata de FRH, incepand cu anul 1978.
Editia precedenta a fost castigata de CSM Bucuresti care a trecut in finala de HCM Roman cu scorul de 32-24.

Felicitări fetelor si tehnicienilor Horatiu Pasca si Radu Moldovan pentru aceasta calificare frumoasa !