AVANPREMIERĂ L4ETAPA 23: Minerul Rodna-Voința Cetate 2-2. AFLĂ ce meciuri se joacă astăzi!

În avanpremiera etapei a 23-a din liga a IV-a, sâmbătă, pe stadionul GABANA din Rodna s-a jucat partida dintre Minerul și Voința Cetate, un meci al liderilor din acest retur competițional.

”Un meci de luptă fantastic dus de trupa lui Cristi Moldovan!
Minerul a început bine prima repriză, având ocazii, dar ”minerii” au primit gol dintr-un corner, Ganea lovind bine mingea cu capul. Repriza a doua a început cu un nou gol, semnat de același Ganea. În ultimele 15 minute, Minerul a atacat cu toată echipa, Alex Boldiș marcând un gol fabulos, în vinclu. În minutele de prelungire, arbitrul a acordat penalty pentru Voința Cetate, Ganea trăgând în bară. La ultima fază, Nuțu Ianoş a șutat perfect, sub bară, aducând egalarea și euforia galeriei.
Echipa de start: V. Avram – D. Motofelea, T. Popârțac, P. Avram, G. Precup – V. Munteanu (cpt.), A. Viliczki, A. Boldiș, G. Mureșan – I. Pătrășcan, L. Boldiș.
Au intrat pe parcurs: D. Covaci și N. Ianoș.
Această echipă merită toate laudele voastre și tot respectul vostru! Bravo băieți!”, se scrie pe pagina de facebook a echipei rodnene.